Księgarnia

Schody miłości - historia pewnego powołania do Szkoły św. Bernarda - Mniszka Cysterska

Schody miłości - historia pewnego powołania do Szkoły św. Bernarda
Autor:Mniszka Cysterska
Tytuł:Schody miłości - historia pewnego powołania do Szkoły św. Bernarda
Tłumacz:Ojciec Maksymilian Janusz OCist
Ilość stron:94
Cena:15.00 zł
Dostępność:Tak

Schody miłości -historia pewnego powołania do Szkoły św. Bernarda
Od zawsze biografie różnych znanych osób cieszą się dużą popularnością. Z pewnością mniszka cysterska z klasztoru włoskiego nie jest żadną słynną osobą, aczkolwiek różnego rodzaju opisy z życia mnichów czy mniszek, które kojarzą się z jakimś misterium, tajemnicą, wydają się być pociągające.
Taka biografia jest obecnie przedstawiana polskiemu czytelnikowi za sprawą tłumacza Ojca Maksymiliana Janusza OCist. Ojciec Maksymilian podjął się dzieła przetłumaczenia na język polski książki-autobiografii i świadectwa niemieckiej mniszki cysterskiej, która po długich poszukiwaniach i nawróceniu się na katolicyzm, podjęła decyzję poświęcenia swojego życia Chrystusowi w klasztorze sióstr cysterek we Włoszech.
Książka nie jest tylko suchą biografią przedstawiającą historię życia anonimowej mniszki, ale jest również jej dziennikiem duchowym. Sama autorka już na początku historii przedstawia charakter tej wyjątkowej lektury: "Myślicie zapewne, że to będę ja bohaterem tego opowiadania, ale tak nie jest.
Kiedy będziecie czytać, czy będziecie słuchać tego najgorszego słówka ja, pomyślcie sobie, że nie chodzi tu o nic dobrego, przeciwnie gorszego: o mnóstwo wad i grzechów, ciemności godnych ognia wiecznego (...).
Oto więc bohaterem historii mojego powołania jest ŁASKA". Przytoczony fragment z pierwszych stron książki dobrze ukazuje nietypowy układ tej lektury: osoba, anonimowa mniszka cysterska, sama przesuwa siebie na drugi plan i wprowadza nowego Bohatera - Łaskę. Można z tego wyciągnąć wniosek, iż omawiana książka jest bardziej świadectwem, ukazaniem jak przedziwnych rzeczy może dokonać Łaska w człowieku, który otwiera się
na jej działanie. A ponieważ jest to ukazywanie "śladów" działania Łaski Bożej u mniszki, stąd w książce znajduje się wiele opisów mistycznych oraz wielokrotne odwołania do pism św. Bernarda z Clairvaux, które to pisma autorka zna bardzo dobrze.
"Schody miłości" jest to lektura adresowana przede wszystkim do młodego czytelnika, do ludzi, którzy poszukują woli Bożej w swoim życiu, którzy pragną spełnić swoje powołanie i być szczęśliwymi.
Co więcej, książka jest próbą uświadomienia czytelnikowi, że Łaska prowadzi człowieka do szczęścia.
Pewną ciekawostką jest umieszczenie w środku książki zdjęć dwóch sióstr cysterek z Polski, które kilka lat temu wstąpiły do węgierskiego opactwa cysterek Erd, mówiąc językiem autorki książki, do Szkoły św. Bernarda.
fr. Ignacy O.Cist.

Zainteresowanych zakupem książek prosimy o kontakt mailowy z O. Bernardem Grenzem

Pliki cookies i polityka prywatności